Президент Петро Порошенко підписав указ про оголошення в Україні 2018-го роком реалізації правопросвітницього проекту "Я маю право!" Про це йдеться в повідомленні на сайті глави держави.

Згідно з указом глави держави, уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами права у відповідних сферах через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних "гарячих ліній", організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, а також виготовлення інформаційних матеріалів

Кабінет міністрів також щоквартально інформувати главу держави про перебіг проведення року реалізації проекту.

Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування повинні сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах повинні бути створені програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

За словами Порошенка, ця програма підвищить рівень захисту конституційних прав і свобод громадян.

"І це буде не просто безкоштовна правова допомога в судах, яка є і тепер. А це - безкоштовні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення", - заявив він.